Pięć lat prawdziwej transformacji nastąpiło w ciągu kilku tygodni. Firmy na całym świecie dostosowują się do szybko zmieniającej się sytuacji.

Internet stał się podstawowym i nieodzownym narzędziem przekazu informacji, rozrywki, a także główną drogą dotarcia do klienta. Strona internetowa przestała być tylko wizytówką. Aby się wyróżnić, trzeba zadbać o wysoką jakość zarówno wizerunku samej marki jak i przekazu jaki niesie ze sobą witryna widoczna w sieci.

Transformacja cyfrowa zmieniła i wciąż zmienia biznes na całym świecie. Niemniej jednak nadal to ludzie stanowią najbardziej fundamentalny czynnik sukcesu produktu, przed projektem czy technologią. Poniżej znajdziesz kilka interesujących faktów z tym związanych.

Dla ogółu społeczeństwa rozwój produktu cyfrowego może wydawać się łatwy. W końcu to tylko wymyślanie rozwiązań i rysowanie szkiców, prawda? Cóż, jest to o wiele bardziej skomplikowane i ważne jest, abyś zrozumiał zasady, którymi kieruje się branża tworzenia produktów cyfrowych. Wtedy będziesz mógł podjąć świadomą decyzję o najlepszym podejściu do Twojego pomysłu na np. stronę internetową.

  • Fakt 1.

    Nie chodzi tylko o wygląd - projekt strony internetowej, czy aplikacji, to coś więcej niż tylko fajny design. Musi również uwzględniać funkcjonalność, niezawodność, bezpieczeństwo i legalność produktu cyfrowego. Dlatego tak ważne jest aby jego stworzenie powierzyć doświadczonemu zespołowi specjalistów. Bez względu na to, jak interesujący jest projekt, jeśli nie działa, jest bezużyteczny. W dzisiejszych czasach doświadczenia, czy wrażenia użytkownika po skorzystaniu ze strony, czy aplikacji, są tak samo, jeśli nie ważniejsze, niż jej atrakcyjny wygląd. Rozwiązując problemy użytkowników, możesz sprawić, że Twój produkt cyfrowy będzie dużo popularniejszy, a ludzie będą chcieli nadal go używać w porównaniu z ofertą konkurencji, nawet jeśli Twoja konkurencja prezentuje bardzo kreatywne podejście.

  • Fakt 2.

    Dużo prób i błędów - możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że próby i błędy są w rzeczywistości częścią procesu. Opisując swój własny proces pracy, Thomas Edison powiedział: „Nie zawiodłem. Właśnie znalazłem 10 000 sposobów, które nie działają ”. W wielu przypadkach prototypy, które zawodzą, są często niezwykle pouczające w projektowaniu produktu końcowego. Próba i błąd są integralną częścią procesu tworzenia strony internetowej, wymagają czasu i wysiłku. To jeden z głównych powodów tworzenia prototypów urządzeń. Z pewnością wolałbyś raczej popełnić jeden błąd i wyciągnąć z niego naukę, niż zacząć tworzyć tysiące części, które trzeba później naprawić. My jesteśmy po to, aby ograniczyć ilość prób i błędów, ponieważ przetestowaliśmy wiele dróg i mamy gotowe oraz bezpieczne rozwiązania dla Ciebie.

  • Fakt 3.

    Testy są absolutnie kluczowe - firmy i projektanci mogą być bardzo pochłonięci wybranym produktem, często nie mogą zobaczyć, jak odbiorca zareaguje na produkt. Dlatego testowanie produktów jest tak ważne. Ważne jest, aby wiedzieć, co myślą prawdziwi klienci i jak reagują na nowy produkt. Jako firma projektowa przeszliśmy wiele testów z użytkownikami - stąd właśnie pochodzi nasze doświadczenie. Zakres dobrych praktyk i zdobytej wiedzy chętnie przekażemy podczas procesu tworzenia produktu cyfrowego dla Ciebie.